top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıarif özseven

DUYGU ODAKLI PSİKOTERAPİLERE NEDEN GEÇİŞ YAPTIM?

Merhaba dostlar. Şu an Dünya'da dolaşan, hakim olan, Bilişsel Davranışçı Terapi vardır. (BDT).

Benim tutmadığım bir yöntemdir. Çünkü, Altta yatan duygular, ifadesini bulmadıkça, rahatlamadıkça, boşalmadıkça. deşarj olmadıkça BDT yoluyla yapılan girişimler kişiye ekstradan yük verebileceği gibi, sahte ve geçici hatta zorlamalı bir iyileşme zannı oluşacaktır.

Benim çalışacağım ana yöntem Regresyon terapisi olacaktır.

Kişinin sorunlarının kaynağı geçmişindedir. Algısı olaylarda temel kilit rol oynamaktadır. Bu nedenle olaylarını algılaması incelenirken neden öyle algıladığı analiz edilirken, kişinin geçmişindeki kritik noktalardaki boşalmamış duygusal enerjisinin hipnozda veya ayık olarak ifade etmesi sağlanacaktır. Geri kalan algıdaki hatalar için bilişsel eksikliklerini kendi başına geliştirmesi için desteklenecektir.

Regresyon terapisinde, geçmiş yaşamlara da gidiş olduğu belirtilmektedir. Burada

ifade etmeliyim ki, kişi hipnozda geçmiş yaşamlarından bahsedebilir ancak bunun gerçekliğini sorgulamadan kabullenmek, ışık altında öğreneceklerimize set çekmektir. O nedenle geçmiş yaşantılar "Akıl Nezdimde" beynin yaşantılarında ve zamansızlığında hatırlananlar beynin bir sentezidir. Benim için önemli olan beyin neden geçmiş bir yaşantı sentezinde bulunduğunu anlamaktır, bu konuyu analiz etmektir. Ve amacım; bu sentezin, beynin diğer duygu ve bilişleri arasındaki bağlantılarını, sebep-sonuç ilişkisi içinde belirleyişlerde bulunmaktır.

Ben reenkarnasyonu inkar etmiyorum. Kesin vardır da demiyorum. Sadece akılla, bilinçle çözülecek daha onca konu varken, bilinmezleri inanışlarla kapamanın yersizliğini iddia etmekteyim.

Hipnozlu veya hipnozsuz Regresyon terapilerime beklerim.

Esenklik ve sağlık dileklerimle.

6 görüntüleme0 yorum
bottom of page